Vilistlane Tallinna Poistekoorist: Artjom Savitski

Artjom Savitski on Eesti muusik ja meelelahutaja, kelle saavutuste hulka võib lugeda II koht saates “Eesti otsib superstaari” (2011), Eesti esindamine “Slavjanski Bazaar” noorte esitajate konkursil (2013), album “Valin ise oma tee” (2015) ning Toomas Kirsi teleseriaalile “Sinu, minu, meie” muusika kirjutamine (2020).

“Tallinna Poistekoorist on mul hulganisti soojasid mälestusi. Peale selle, et õppisin seal laulma ja nooti lugema, kasvatas see mind inimesena väga palju. Lydia kandis alati hoolt selle eest, et meist kasvaksid korrektsed, teistest inimestest lugupidavad ja viisakad noormehed. Kooris olev atmosfäär oli samuti alati toetav ja sõbralik – eks teineteise tögamist oli ka, kuid see oli heatahtlik ning tänu sellele heast naljast ja huumorist meil puudu kunagi polnud. Silmaringi avardasid palju ka erinevad väljasõidud välisriikidesse – näiteks Kanada, Tai, Saksamaa, Venemaa, Soome jne.

Minu puhul kogu muusikaline haridus piirdubki muusika süvaklassi ja poistekooris noodilugemisega. Ja ausalt öeldes, ma pole kunagi endast haritumate muusikutega suheldes hätta jäänud. Kõik pigem teevad suured silmad, kui pillun itaaliakeelseid muusikatermineid või küsin täpsustusi helilaadide kohta. Olen suutnud selle baasiga nii mõnegi laulu valmis meisterdada ja tänaseni professionaalsel tasemel muusikaga tegeleda.

Vahet ei ole, kas sinu eesmärk on saada muusikuks või sulle lihtsalt meeldib laulda. Tallinna Poistekoor on igal juhul väga hea platvorm ja alusvundament, kus muusikaga alustada. Peale selle ma võin oma sõna anda, et see on üks parimad keskkondi, kus üles kasvada. Nii palju eluõppetunde ja käitumismalle pärisin ma just kooris veedetud aastatest.

Ma arvan, et nooremas eas on tähtis jälgida, et laps liiguks heas seltskonnas, sest teadagi määrab keskkond, milles inimene üles kasvab väga palju tema tulevikku. Kahe käega soovitan ja julgen lubada, et Tallinna Poistekoor on turvaline ja hea keskkond, kus üles kasvada ning eluks vajalik pagas kaasa haarata.”