Kes me oleme?

Tallinna Poistekoori asutas 1988. aastal koori kunstiline juht ja peadirigent Lydia Rahula. Koori juures tegutseb dirigendina Kuno Kerge ja kontsertmeistrina Tomi Rahula. Kooristuudios laulab pea sada poissi.

Kontsertkoor on klassikaline poistesegakoor (SATB), kus laulavad 10–15-aastased poisid ja üle 16-aastased noormehed. Kontsertkoosseisus laulab vastavalt kavale 40–50 lauljat. Paljud poisid õpivad ja mängivad mõnda pilli. Enamik laulab prima vista noodist. Koori repertuaar on laiahaardeline: koraalidest vokaalpolüfooniani, eesti heliloomingust spirituaalideni. Koostöös mitme rahvusvaheliselt tunnustatud dirigendi ja orkestriga on Tallinna Poistekoor esitanud Beethoveni, Honeggeri, Saint-Saёnsi, Bachi, Mozarti jpt tuntud heliloojate suurvorme. Näiteks: 2019 aastapalmipuudepühal esitati J.S.Bachi oratooriumi “Johannese passion”, mida lauldi 2017. aastal Iisraelis, Leedus ja Tallinnas. 2018 ja  2019 aastal lauldi sama suurvormi Tallinna Kaarli kirikus Andres Mustoneni juhatusel. Kooripoisid on teinud kaasa mitmes Rahvusooper Estonia ooperilavastuses (Verdi “Don Carlos”, Puccini “Boheem” jt).

Koor on esinenud 30 välisriigis, mõnes neis mitmel korral: Euroopas, Jaapanis, Tais, Hiinas, Kanadas, USA-s. Esinetud on Viini ja Ameerika ning paljude teiste maailmas tuntud poistekooriga. Poistekoori on saatnud edu ja tunnustus mitmel rahvusvahelisel koorikonkursil: Viin, Tolosa, Rimini jt. Koju on toodud neli Grand Prix-d Tampere, Olomouci, Moskva ja Malta rahvusvaheliselt koorikonkursilt. Tallinna Poistekoori kontserte on salvestatud mitme välisriigi raadios ning televisiooni-kanalites. Kooril on valminud 4 CD-d ja 2 DVD.

Õppekoorid

Kontsertkoori töö on tulemuslikum tänu ettevalmistuskooride Primo ning Secundo tegutsemisele, eesmärgiks ette valmistada  kontsertkoori minevaid poisse, arendada nende noodist jälgimise oskust, vokaalseid ja emotsionaalseid võimeid. Ettevalmistuskoor on klassikaline  poistekoor (SA), kelle repertuaaris on põhiliselt eesti heliloojate looming. Meie ettevalmistuskoorides laulab ca 60 poissi, noorimad neist vaid 4-aastased.

Primo ja Secundo õppekooride laulupoisse juhendavad Kristi Kiilu ja Anneli Riisalu.


.

Vilistlased

Tallinna Poistekoori vilistlaste nimekiri on pikk. Eluvalikud on mitmekesised. Koorist on sirgunud meie tänaste kontserdilavade tuntud ja tunnustatud lauljad  Koit Toome, Mikk Saar, Uku Suviste. Korvpallur Kaido Saks on teatud-tuntud nii meil kui Soomes, Erik Lill äratab Uuno Raadio igahommikusi kuulajaid, ajakirjanikuna tegutseb Toivo Tänavsuu, Kaido Põldma on muusikaprodutsent, kes poistebändi Soul Militia laulja ja tantsijana käis ka Eurovisioonil koos Tanel Padari ja Dave Bentoniga,  muusikaagentuuri LAG juhib Martti Mutli, Martti Tärn on  tuntud basskitarrist, TV 3- töötab Martin Korjus, Kaupo Kikkas on tuntud fotograaf. Need on vaid üksikud näited. Vilistlaste loetelu lõppu, niiöelda punktina, sobib Tomi Rahula nimi.

Artjom Savitski

“Vahet ei ole, kas sinu eesmärk on saada muusikuks või sulle lihtsalt meeldib laulda. Tallinna Poistekoor on igal juhul väga hea platvorm ja alusvundament, kus muusikaga alustada. Peale selle ma võin oma sõna anda, et see on üks parimad keskkondi, kus üles kasvada. Nii palju eluõppetunde ja käitumismalle pärisin ma just kooris veedetud aastatest.”

Loe edasi SIIT.

 

 

Uku Suviste

“Poistekooris laulmine on oluline aeg igas mõttes meie väljakujunemises ja arenemises, seetõttu lisaks muusikalistele hüvedele, omab see endas ka olulist sotsiaalset väärtust. Kahtlemata kuuluvad sinna hulka ka tiimi tunnetus ja distsipliin. Seetõttu soovitan poistekoori astuda kõigil poistel, kel selleks eeldust ja soovi on. Proovid, esinemised ja välisreisid on ja jäävad alati lahedateks meenutusteks kogu eluks.”

Loe edasi SIIT.

 

 

Karl-Ander Reismann

“Poistekoor ja muusikaklass andsid mulle väga tugeva muusika teooria põhja, mille vilju olen saanud tulevikus helilooja ja produtsendina noppida. Huvitav on mõelda, et kui ma 10-aastasena läksin Tallinna Muusikakooli, siis tõsteti mind automaatselt seal solfedžos 3. kursusele, kuna Tallinna Poistekoori ning muusikaklassi teooria põhi oli nii tugev. Ja ega ka ükski järgnev klass raske olnud. Tagantjärgi mõeldes, olen õnnelik, et veetsin koolivälise aja sõprade ja muusika keskel ning mitte arvutimänge mängides.”

Loe edasi SIIT.

 

 

Ardo Mardisoo

“Poistekooris laulmine distsipliini ja meeskonna-tunnet ning paljud sealt alguse saanud sõprussuhted kestavad koori- ja kooliaastatest kaugemale. Tallinna

Poistekoori juures ei saa muidugi mööda Lydiast, kellel on unikaalne oskus igast poisist see musikaalsus välja tuua. Tema sära ja nõudlikkus panevad ka pealtnäha tagasihoidliku poisi muusikat hindama.”

Loe edasi SIIT.

Galerii